Duona su lašinukais

Duona su lašinukais

Patiekalas

Patiekalas

1000 MIN.

Aprašymas

Duona yra tarsi gyva būtybė: jos nepaliksi, neišeisi iš namų kada užsimanęs. Su ja reikia bendrauti, kalbėti: „Ar jau išrūgai, ar jau eisim į krosnį?“ Duona yra vienas brangiausių kulinarinio paveldo produktų, reikalaujantis nemažai dėmesingo darbo.

Plokščią duoną, pagardintą lašinukais, kepdavo Mažosios Lietuvos moterys. Kituose regionuose duona su lašinukų įdaru dažnai būdavo kepama iš sugraibytinės tešlos - mažas apvalus kepaliukas, skirtas vaikams.

Daugiau informacijos apie objektą rasite projekto vykdytojo svetainėje.

Jums reikės

Porcijų kiekis
+
-
4 kg. - ruginių miltų
2 l. - Vanduo
- raugo
300 g. - sūdytų lašinių
- Druska
Iškloti ližę - kopūstlapiai

Gaminimo eiga

Trečdalį miltų užplikykite verdančiu vandeniu ir reguliariai maišykite, kad atauštų. Sudėkite skystą raugą, išmaišykite, apiberkite miltais ir palikite šiltai nuo 10 iki 12 val., kad pakiltų.

Ryte sudėkite druską, likusius miltus – viską labai gerai išminkykite ir palikite, kad pakiltų. Kai duona pradės kilti, pakurkite krosnį. Išsikūrenus krosniai, iššluokite žarijas ir pelenus. Suformuokite kepaliuką ir prismaigstykite susmulkintų sūdytų lašinukų. Kepkite kopūstlapiais išklotoje skardoje 2 val. Karštą kepaliuką sudrėkinkite šaltu vandeniu.

Pagaminai patiekalą?
Įkelk nuotrauką ir pasidalink su kitais

Pridėti nuotrauką

Kur paragauti regiono patiekalų?

Šis patiekalas yra pagamintas pagal sertifikuoto Tautinio paveldo produkto receptą, parodant jo gaminimo eigą.