Rūkyta žuvis

Rūkyta žuvis

Patiekalas

Patiekalas

240 MIN.

Aprašymas

Rūkyta žuvis būdavo skirta šventiniam stalui, bet šiuo metu patiekalas išpopuliarėjo ir valgomas gana dažnai. Pati gardžiausia rūkyta žuvis yra šviežiai pagauta, įtrinta tik druska, česnaku ir pipirais bei tinkamai išrūkinta. Norint skaniai išrūkyti žuvį, svarbu įsidėmėti, kad rūkymo kokybė priklauso nuo dūmo savybių, o pastarosios - nuo deginamos medienos. Ne vienas meškeriotojas pasakys, kad geriau deginti drėgną medieną nei sausą. Tinkamiausią žuvų rūkymui dūmą skleidžia lapuočių mediena, tačiau skaniausia žuvis, kai jai rūkyti naudojami pušų kankorėžiai. Po rūkymo žuvys pagelsta ar parunda, maloniai kvepia, jų paviršius tampa sausas, blizgantis.

Jums reikės

Porcijų kiekis
+
-
- žuvies
- druskos
- česnakų
- juodųjų pipirų
- lauro lapų
- krapų
- vandens

Gaminimo eiga

Žuvis išskroskite nuo galvos per visą pilvą, išpjaukite žiaunas, išimkite žarnas, 2 ar 3 kartus perplaukite šaltu vandeniu ir dėkite į medinę dėžę, kad nuvarvėtų.

Nusausėjusias žuvis eilėmis nugara į apačią sudėkite į sūdymo indą ir užberkite druska, pasūdykite ir žuvų vidų. Tada viską palikite pabūti, kad įsisūrėtų. Paskui nuskalaukite šaltu vandeniu ir sudėkite ant grotelių nugara į apačią, pilvų puses praplėskite mediniais pagaliukais iš alksnio arba juodalksnio šakelių, o vidų įtrinkite česnakais, juodaisiais pipirais, lauro lapais ir krapais.

Prieskoniais įtrintą žuvį dėkite į alksnio ar juodalksnio malkomis iškūrentą rūkyklą, rūkykite nuo 2 iki 4 val. Tada žuvį išimkite iš rūkyklos ir vėdinkite apie 30 min.

Pagaminai patiekalą?
Įkelk nuotrauką ir pasidalink su kitais

Pridėti nuotrauką

Kur paragauti regiono patiekalų?

Šis patiekalas yra pagamintas pagal sertifikuoto Tautinio paveldo produkto receptą, parodant jo gaminimo eigą.